شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان ( سهامی عام )​

این شرکت در سال 1395 تبدیل به شرکت سهامی عام و در همین سال نزد سازمان بورس اوراق بهادار پذیرفته و ثبت گردید. هلدینگ اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان یک هلدینگ چندمنظوره و از شرکت های زیرمجموعه گروه مالی گردشگری و بانک گردشگری می‌باشد. سهامداران اصلی این شرکت بانک گردشگری و هلدینگ سمگا هستند و مأموریت اصلی هلدینگ نگین سرمایه‌گذاری در حوزه های مختلف است. 

با توجه به نوع فعالیت های شرکت‌های تابعه شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان که از کارهای ساختمانی تا سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه، زنجیره تولید فولاد و تأسیس مراکز گردشگری و هتل را در بر می‌گیرد، مدیران این شرکت، اهداف و چشم‌اندازهای آن را در سطح بالایی از انتزاع در نظر گرفته اند تا همه حوزه‌های فعالیت را تحت پوشش قرار دهد.

پروژه‌های سرمایه‌گذاری شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان در زمینه های مختلف شامل :

بخش صنعتی و معدنی : کارخانه احیا استیل بافت، معادن سنگ آهن ماهان و سیرجان

بخش تفریحی و تجاری : میکامال کیش و پرستیژلند اصفهان

بخش ساختمانی : سرزمین ایرانیان آیلند

در حال حاضر مهم‌ترین پروژه این شرکت سرزمین ایرانیان (آیلند) است؛ این پروژه در راستای برنامه های توسعه ای کشور در امور گردشگری، تفریحی، ورزشی و رفاهی در قالب استانداردهای بین المللی تاسیس شده است. محل احداث این پروژه در نزدیکی تهران قرار گرفته و حدود 30 تا 40 دقیقه از تهران فاصله دارد. مساحت آن حدود 1400 هکتار بوده و به عنوان اولین منطقه ویژه اقتصادی تفریحی و گردشگری با رویکرد یک شهر پایدار مواردی مانند گمرک، دریاچه تفریحی گردشگری، استانداردترین پیست موتورکراس ایران، تنها پیست فرمول یک کشور، مجموعه گلف با بالاترین استاندارد روز، کارتینگ، نخستین پیست های آفرود محیط شهری ایران، مجموعــه ســوارکاری و چــوگان، بزرگتریــن پیســت کــورس اســب کشـور، پارک آبی و دهکده هــای ســـامت، دانــش و پـــرواز را در خـود جـای داده اسـت.لازم به توضیح است شرکت فرعی و وابسته شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایرانیان نمی باشد.

وب سایت شرکت اقتصادی نگین گردشگری ایران (سهامی عام)