بانک گردشگری

بانکی خصوصی در شبکه بانکی کشور است که ضمن حضور فعال در سیستم مالی و بانکی کشور و با فعالیت در عرصه‌های مستعد و پیشران گردشگری، توسعه زیرساخت‌های صنعت گردشگری را به شکلی تخصصی و پویا دنبال می‌کند و خدمات و اقداماتی مؤثر در این حوزه ارائه می‌دهد.

این بانک با عضویت در سازمان جهانی گردشگری ( UNWTO )؛ صندوق توسعه ملی ایران و فعالیت به عنوان بانک عامل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ می‌کوشد با رعایت کامل قوانین و مقررات پولی و مالی کشور، ضمن ارائه خدمات نوین مالی و بانکی به مشتریان، به حداکثر رساندن منافع پایدار و بلندمدت سهامداران و تأمین مالی پروژه ها و توسعه زیرساخت های صنعت گردشگری و در نهایت توسعه و پیشرفت اقتصاد ملی با محوریت نام زیبا و امنیت آفرین گردشگری؛ به افزایش توان مولد اقتصادی و توسعه پایدار در کشور یاری رساند.

این بانک خدمات نوینی را به مشتریان خود ارائه می دهد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد بانکداری دیجیتال و تمام الکترونیک؛ این بانک با هدف ایجاد بستر بانکداری الکترونیک، بانکداری باز و ارائه خدمات نوین بانکی به مشتریان و هموطنان عزیز در جهت حذف و جلوگیری از نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک برای دریافت خدمات مالی و حذف لایه های سنتی نسبت به بهبود شبکه بانکداری مجازی، از شعبه بانکی هوشمند تمام الکترونیک (Tobank) رونمایی کرده است.
  • حمایت از پروژه های گردشگری و تخصیص منابع ریالی از محل منابع داخلی و صندوق توسعه ملی در راستای وظایف محوله و در جهت توسعه صنعت گردشگری و ارائه خدمات شایسته به گردشگران داخلی و خارجی.
  • تأمین مالی پروژه های تولیدی و سرمایه گذاری در همه زمینه های اقتصادی همچون ظرفیت های صنعت گردشگری، صنایع معدنی، بازار سرمایه و غیره.
  • ایجاد واحد بانکداری شرکتی با هدف ارائه خدمات متمایز و تعامل هدفمند با مشتریان ویژه و افزایش و ارتقاء تعامل فرایندمحور با مشتری در جهت کسب رضایت آنها.
  • پرداخت تسهیلات خرد و ارزان قیمت در چهارچوب ضوابط به اشخاص حقیقی و کسب و کارهای کوچک.
  • ارائه خدمات ارزی و بین‌ المللی روز آمد و متنوع به اسعار مختلف.
 
  • از جمله مسئولیت های اجتماعی بانک گردشگری میتوان به موارد ذیل اشاره نمود :

الف)در زمینه اعتلا و غنای هرچه بیشتر زیرساخت های حوزه آموزش به عنوان عرصه ای معنوی و توسعه محور در میهن اسامی و عزیزمان در ابعاد آموزشی و فرهنگی با شروع نهضت ساخت یکصد مدرسه در مناطق محروم کشور به ازای هر شعبه بانک اشاره نمود.

ب)حمایت از تیم های والیبال کشورمان در همه رده های سنی و کسب بهترین نتایج تاریخی این ورزش و اسپانسرینگ تیم محبوب و مردمی پرسپولیس و کسب عناوین نایب قهرمانی لیگ ملت های آسیا، از جمله اموریست که به موازات فعالیت در حوزه تخصصی بانک گردشگری به منظور ایجاد شادابی و نشاط در جامعه آن را دنبال نموده است.

 

وبسایت بانک گردشگری